کاهش ۲۴.۵ درصدی صدور پروانه احداث ساختمان - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

مرکز آمار ایران گزارش بررسی نتایج طرح «جمع آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور» در بهار سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.

این گزارش از کاهش ۲۴.۲ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و ۶.۹ درصدی آن در کل شهرداری‌های کشور در بهار ۹۴ نسبت بهار ۹۳ خبر می دهد.

در بهار سال ۱۳۹۴ تعداد ۲۰۰۷۳ واحد مسکونی در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش بینی شده که نسبت به فصل گذشته حدود ۳.۵ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۲۴.۲ درصد کاهش داشته است. متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه ها ۹ واحد بوده است.

تعداد ۲۲۲۹ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در بهار ۱۳۹۴ صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۷.۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۳۶.۴ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان صادر شده از سوی شهرداری تهران در بهار ۱۳۹۴ بالغ بر ۳۵۸۳.۴ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۸.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۲۳.۷ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحل زیرنبای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی حدود ۱۶۰۸ متر مربع است.

مجموع مساحت زمین پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در حدود ۷۴۷ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۲۶.۱ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان ۳۳۵ مترمربع بوده است.

توزیع پروانه های احداث ساختمان مسکونی برحسب نوع اسکلت و مصالح عمده ی به کار رفته در بنای آنها در بهار ۱۳۹۴ نشان می دهد که ۳۵.۵ درصد این پروانه ها برای احداث ساختمان های اسکلت فلزی، ۶۴.۴ درصد برای احداث ساختمان های بتون آرمه و ۰.۱ درصد برای احداث ساختمان هایی با سایر مصالح بوده است.

در بهار سال ۱۳۹۴، تعداد ۹۳۳۰۸ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور پیش بینی شده که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۹.۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۶.۹ درصد کاهش داشته است. متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه ی احداث ساختمان ۲.۸ واحد بوده است.

تعداد ۳۲۷۹۳ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری های کشور در بهار ۱۳۹۴ صادر شده که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۴.۵ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۶.۰ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان در بهار ۱۳۹۴ حدود ۱۶۹۴۲.۹ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۱.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۱۲.۶ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۵۱۷ متر مربع بوده است.

مجموع مساحت زمین در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان در بهار ۱۳۹۴ حدود ۱۱۹۴۶.۰ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۸.۸ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸.۲ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان ۳۶۴ متر مربع بوده است.

توزیع پروانه های احداث ساختمان مسکونی بر حسب نوع اسکلت و مصالح عمده ی به کار رفته در بنای آنها در بهار ۱۳۹۴ نشان می دهد که ۲۰.۳ درصد این پروانه ها برای احداث ساختمان‌های اسکلت فلزی، ۵۶.۷ درصد برای احداث ساختمان های بتون‌آرمه، ۲۱.۷ درصد برای احداث ساختمان هایی با آجر و آهن و ۱.۳ درصد برای احداث ساختمان هایی با سایر مصالح بوده است.

منبع:ایران فایل
تاریخ:1394/07/21

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check