وضع بازار مسکن قبل و بعد از ماه رمضان - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

با فرارسیدن فصل تابستان و مصادف شدن آن با ماه مبارک رمضان، نگاه‌ها به این است که در بازار مسکن چه تغییراتی صورت گرفته است؟ و اینکه بعد از ماه مبارک چه می‌شود؟ برخی از مشاوران املاک در این باره نظرات خود را بیان کرده‌اند.

بسیاری از کارشناسان مسکن معتقدند، بازار مسکن در ماه مبارک رمضان با کاهش معاملات همراه است، اما بعد از ماه رمضان، رونق نسبی وارد بازار مسکن می‌شود، چرا که همیشه با ورود به فصل تابستان میزان معاملات افزایش می‌یابد، اما امسال به دلیل مصادف شدن فصل تابستان با ماه مبارک رمضان، رونق در بازار مسکن کمی به تاخیر افتاده است.

یکی از مشاوران املاک در شمال تهران در رابطه با وضعیت بازار مسکن در فصل تابستان و ماه مبارک رمضان گفت: در سه سال گذشته بازار در فصل تابستان رونق زیادی می‌گرفت، اما الان همانند یکی دو سال گذشته، همچنان در رکود است و تغییری در آن ایجاد نشده است. به گزارش اقتصاد نیوز، او در ادامه گفت: در گذشته می‌گفتند مشاوران املاک پول‌دار هستند؛ اما در زمان حال، بسیاری از افراد که در کار املاک هستند، تغییر شغل می‌دهند، چرا که بسیاری از آنها ضرر می‌دهند؛ الان خود ما، در ماه فقط دو یا سه میلیون تومان آگهی می‌دهیم، چون اگر آگهی ندهیم، کارمان پیش نمی‌رود، اجاره ملک و پول آب، برق، گاز و تلفن هم به کنار. اما در یک ماه شاید هیچ معامله ای نداشته باشیم، یا تنها یک معامله با کمیسیون چهار یا پنج میلیون داشته باشیم، که از نظر خیلی‌ها خوب باشد، اما این مقدار پول به هیچ کجای کار نمی‌رسد و ما این وسط ضرر هم می‌دهیم.

یکی دیگر از مشاوران املاک در یکی از مناطق جنوبی تهران بیان کرد: تا امروز بازار مسکن در مقایسه با بهار هیچ تغییری نکرده است و حتی وضعیت بدتر هم شده، این در حالی است که در گذشته با فرا رسیدن فصل تابستان، بازار مسکن رونق می‌گرفت. البته امیدوارم دلیل کاهش معاملات در تابستان امسال، مصادف شدن آن با ماه مبارک رمضان باشد و بعد از ماه مبارک بازار کمی رونق بگیرد.

مشاور املاک دیگری در شرق تهران گفت: تا این لحظه هیچ تغییری در بازار مسکن ایجاد نشده است، اما به گمان من بعد از ماه مبارک رمضان بازار رونق پیدا می‌کند.

منبع:اين سو آن سو
تاریخ:1394/4/20

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check