رکود مسکن با صنعت فولاد کشور چه کرده؟ - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

اقتصاد > صنعت - اقتصادنیوز نوشت: بهادر احرامیان، مدیرعامل فولاد یزدگفت: در کشور ما 70 درصد مصرف فولاد در مقاطع عریض و طویل هستند که بیشتر محصولات فولادی صرف پروژه های ساختمانی می‌شود. طبیعتاً وقتی تقاضای ساخت و ساز پایین بیاید در بخش محصولات فولادی هم اثر بسیاری می‌گذارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولید فولاد داخلی کاهش حدود هشت درصدی را نشان می‌دهد.یکی از مشکلات عمده این است که مقداری اضافه ظرفیت داریم، رکود جهانی در این امر واقعاً موثر است. اگر بخواهیم به درستی این قضیه را نگاه کنیم وضعیت فولاد و رکود در صنعت فولاد داخلی امروز صنعت ناشی از عوامل داخلی نیست، بلکه صنعت جهانی فولاد هم همین شرایط را تجربه می‌کند و اضافه شدن این دو پارامتر در کنار یکدیگر فضا را بسیار مشکل کرده است برای صنعت داخلی فولاد کشور.

احرامیان در خصوص ورود محصولات چینی‌ها به بازار فولاد گفت: دولت می‌تواند با ایجاد عوارض وارداتی جلوی محصولات چینی را بگیرد. نکته مهم این است که هیچ کدام یک از فولادسازان مخالف رقابت سالم نیستند و همه معتقد هستند باید بتوانیم در بازار رقابت بکنیم. مشکلاتی که ما با محصولات چینی داریم این است که کشور چین دام کننده فولاد است محصولات فولادی خود را به زیر قیمت تمام شده می‌فروشند به همین دلیل است که بیش از 40 کشور دنیا چین را به عنوان یک دام کننده فولاد شناختند و عوارض دامپینگ در برابر محصولات چینی وضع کردند. ما هم به همین دلیل انتظار دایم که به هر صورت عوارض واردات در محصولات چینی که مبدا اصلی واردات ایران چین است عوارض کلی روی عوارض واردتی فولاد افزایش پیدا کند.

منبع:خبر آنلاین
تاریخ:1394/08/23

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check