شرط رونق غیر تورمی معاملات مسکن - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

به گزارش  ایران فایل  ، معاملات مسکن از یکی دو فصل آینده با رونق همراه خواهد شد و از آنجا که تیراژ ساخت و ساز در سال گذشته ٥٠ تا ٦٠ درصد افت کرد، در نتیجه افزایش معاملات مسکن در سال ٩٥، به تدریج باعث ظاهر شدن تبعات کم کاری سازنده ها خواهد شد.

اما در مقطع فعلی چنانچه نوع متفاوتی از ساخت و ساز شروع شود، جلوی بروز کمبود عرضه مسکن در سال ٩٦ گرفته خواهد شد و رونق غیر تورمی در معاملات مسکن برقرار خواهد شد.

برای این منظور باید تکمیل ساختمان های نیمه تمام در اولویت قرار بگیرد و به جای ساخت و ساز جدید، ساختمان های ناتمام سال های قبل تکمیل شود.

در حال حاضر یک میلیون و ٣٧٥ هزار واحد مسکونی نیمه کاره در کشور وجود دارد که ارزش کل سرمایه حبس شده در آنها، ٤٤ هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

با تکمیل این ساختمان ها، حجم عرضه مسکن طی دو سال آینده متناسب با افزایش معاملات، تنظیم خواهد شد و از شکاف بین عرضه و تقاضا جلوگیری می شود.

در سال گذشته کمتر از ٨٠٠ هزار واحد مسکونی، تکمیل و روانه بازار مصرف شد.

در حال حاضر در تهران حدود ٩٠ هزار واحد مسکونی نوساز فروش نرفته وجود دارد که در مقایسه با حجم محدود معاملات، به ظاهر بیانگر افزایش عرضه است اما در سال آینده که بازار وارد رونق می شود، ماهانه حدود ١٥ تا ٢٠ هزار خرید و فروش آپارتمان صورت می گیرد که نیمی از این معاملات به واحدهای نوساز اختصاص دارد. بنابراین، لازم است در ماه های باقی مانده از سال جاری، با تکمیل نیمه کاره ها، حجم نوسازها باز هم افزایش یابد.

منبع:ایران فایل
تاریخ:1394/10/21

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check