انتخابات مجلس چه تاثیری بر مسکن می‌گذارد - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

به گزارش نامه نیوز، بیت‌الله ستاریان، کارشناس بازار مسکن در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در رابطه با تاثیر انتخابات بر بازار مسکن گفت: هر کنش و واکنش اجتماعی در این مقیاس قطعاً در اقتصاد هر کشوری اثر می‌گذارد و مسکن همیشه یکی از ارکان‌های کشور است. بنابراین با این عنوان حتماً اثرگذار است، اما اگر فرض را بر این بگیریم که انتخابات مستقیماً چه اثری خواهد گذاشت؛ می‌توانم بگویم که به صورت مستقیم در بخش مسکن اثری نمی‌گذارد.

او در ادامه بیان کرد: آنچه که اتفاق می‌افتد این است که در برنامه‌های سیاسی و اقتصادی دولت‌ها ثبات به وجود می‌آید و حالت انتظاری که همیشه قبل از انتخابات در بازارهای اقتصادی به وجود می‌آید، از بین می‌رود و تعیین و تکلیف می‌شود و این باعث خواهد شد که حرکت‌هایی در اقتصاد صورت بگیرد، بازار مسکن هم مانند بازارهای دیگر منتظر تعیین و تکلیف‌های سیاسی در یک مقیاس کلان است، مثلا اگر قرار باشد که سرمایه‌گذاری بزرگی در بخش ساختمان مسکن اتفاق بیفتد، مسلماً این سرمایه‌گذاری بزرگ منتظر می‌شود تا ببیند که ترکیب مجلس چگونه خواهد شد و بر آن اساس برنامه‌ریزی می‌کند و این بدان معنا نیست که انتخابات از سرمایه‌گذاری جلوگیری می‌کند یا بالعکس، بلکه باعث می‌شود که سرمایه‌گذار برای خودش تعیین برنامه ‌کند.

این کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: این اتفاق‌ها همیشه در بازارهای اقتصادی، در کنش‌ها و واکنش‌های سیاسی یا وقایع سیاسی و اجتماعی رخ می‌دهد.

منبع:ویکی نگار
تاریخ:1394/12/01

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check