سال 95 زنگ پایان پروژه‌های مسکن‌مهر - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:بر اساس تعهدات دولت اگر اهتمام جدی وجود داشته باشد، سال 95 باید زمان اتمام پروژه های مسکن مهر باشد.

سیدمهدی هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص اظهارات اخیر قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی مبنی براینکه "اگر مشکل اعتبار مسکن مهر رفع نشود احتمال این‌که این پروژه‌ها حتی در سال 95 تمام نشود نیز وجود دارد"، گفت: براساس آنچه که دولت و وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده و تعهد داده اند اگر اهتمام جدی وجود داشته باشد؛بناست پایان سال 95 زمان تکمیل پروژه های مسکن مهر باشد.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون رسما چیزی به مجلس و کمیسیون عمران درمورد اینکه امکان دارد پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر تا پایان سال 95 تکمیل نشود و به بهره برداری نرسد،اعلام نشده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس درخصوص روند افزایشی نرخ اجاره بها نیز افزود: نرخ اجاره بها باید کنترل و مدیریت شود که دراین زمینه اگرعرضه کاهش یابد،مدیریت تقاضا نیز بسیار سخت و مشکل می شود.

هاشمی تاکید کرد:به منظور تنظیم منطقی نرخ اجاره بها باید دستگاه‌های اجرایی دربحث کمک به تقویت عرضه مسکن و ایجاد تناسب بین عرضه و تقاضا جدی ترعمل کنند.

رفع تحریم ها تاثیر خاصی بر بازارمسکن نخواهد داشت

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در رابطه با تاثیر رفع تحریم ها بر بازارمسکن و وضعیت این حوزه در دوران پساتحریم اظهارداشت: موضوع رفع تحریم ها تاثیر خاصی بر بازارمسکن نخواهد داشت و حداکثر در بحث تحریم ها اگرهمه چیز خوش‌بینانه به نفع ما تمام شود،وضعیت درهمه حوزه ها 30 درصد تغییر می کند.

محدودیت منابع اعتباری اصلی‌ترین مشکل پروژه‌ مسکن مهر در سراسر کشور

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر اعلام کرد: درحال حاضر اصلی‌ترین مشکلی که پروژه‌ مسکن مهر در سراسر کشور با آن روبه‌روست محدودیت منابع اعتباری است و در صورتی که این اعتبار تامین نشود احتمال این‌که پروژه‌ها حتی در سال 1395 تمام نشود نیز وجود دارد.

احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به این‌که در حال حاضر ساخت 250 هزار واحد مسکن مهر در کشور به پایان رسیده که برای تحویل آن‌ها به تکمیل امکانات زیرساختی احتیاج است، اظهار کرد: از نظر ساخت وزارت راه و شهرسازی مشکلی برای ارائه‌ی این واحد‌ها ندارد اما متاسفانه تامین امکانات زیرساختی این واحد‌ها به اعتباراتی احتیاج دارد که هنوز تامین نشده و با وجود تعامل نزدیکی که بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو وجود دارد، کار همچنان بدون رسیدن به یک راه‌حل قطعی ادامه دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر با تاکید دوباره بر برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای به پایان رسیدن تمام پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال 1395 اظهار کرد: یک بخش از کار ساخت واحد‌های مسکونی است و بخش دیگر تحویل نهایی آنها با استفاده از تمام امکانات زیرساختی و خدماتی است. با توجه به برنامه‌ریزی که وزیر راه و شهرسازی به منظور تامین منابع اعتباری لازم داشته و ما بخشی از آنها را با استفاده از فروش اراضی تامین می‌کنیم، مشکل تعدادی از واحد‌ها برطرف شده اما قطعا کار دامنه‌دار‌تر از این خواهد بود.

منبع:صاحب خبر
تاریخ:1394/5/13

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check