جزئیات ساخت ۱.۵ میلیون مسکن جدید - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

اکونیوز:یک مقام مسئول در وزارت کار با تشریح جزئیات جدید از روند اجرای طرح مسکن اجتماعی، گفت: دولت در نظر دارد در مدت ۵ سال ۱.۵ میلیون واحد مسکونی برای اقشار نیازمند بسازد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، احمد بیگدلی امروز در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوالی درباره آخرین اقدامات انجام شده از سوی دولت برای ساخت مسکن اجتماعی، گفت: طرحی که تحت عنوان مسکن اجتماعی مورد تفاهم وزارتخانه‌های کار و راه و شهرسازی است، مبتنی بر دو بخش اصلی خواهد بود.

مدیرکل تعاونی‌های خدماتی وزارت کار اظهار داشت: یک بخشی از کار، اجرا در بافت‌های فرسوده با هدف بازسازی این بافت‌ها است و رویکرد دیگر حمایت از گروه‌های کمدرآمدی هستند که نمی‌توانند در شرایط بازار، مسکن داشته باشند و به بیان ساده‌تر، برخی افراد به لحاظ درآمدی امکان خانه‌دار شدن را ندارند؛ بدین ترتیب این طرح می‌خواهد به آنها کمک کند تا خانه‌دار شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح مسکن اجتماعی مشکلات زیرساختی ندارد، گفت: دولت متناسب با اعتبارات، هدف‌گذاری کرده که در مدت زمان ۵ سال ۱.۵ میلیون واحد مسکونی برای گروه‌های کم‌درآمد مشمول سازمان بهزیستی، کارگران و افراد تحتپوشش سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری بسازد.
این مقام مسئول در وزارت کار با تاکید بر اینکه اولویت اول دولت اتمام پروژه مسکن مهر است، از فراهم شدن مقدمات اجرای طرح مسکن اجتماعی خبر داد و افزود: در این بخش نهادهای خرد مالی، زیرساخت‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد که تعاونی‌ها هستند، باید در طرح پیش‌بینی شود، چون افراد به صورت جداگانه امکان فعالیت نخواهند داشت.
بیگدلی با بیان اینکه در کل سیاست‌های مسکن اجرا شده در کشور در طی دهه‌های گذشته تعاونی‌ها حضور داشته اند، بیان داشت: فعالیت بخش تعاون تعارضی با ساخت مسکن توسط بخش خصوصی ندارد و اظهاراتی که بعضا درباره ناتوانی بخش تعاون در ساخت مسکن میشود، ناشی از سوء‌برداشت است.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۲ هزار شرکت تعاونی مسکن‌ساز در کشور داریم که البته تعدادی از آنها ماموریتشان به اتمام رسیده است.

منبع:اکونيوز
تاریخ:1394/5/21

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check