مهاجرت سرمایه‌ها به بازار مسکن - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

حال که قیمت مسکن در اصطلاح به کف رسیده و حالت ثبات پیدا کرده است و در نتیجه رفته رفته حضور دو سمت عرضه و تقاضا در بازار خرید و فروش مسکن پررنگ‌تر می‌شود، خطر هجوم سرمایه‌گذاران موقت به این بازار یکی از تهدیدهایی است که باید آن را جدی گرفت.

به گزارش گروه اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»؛ پایگاه خبری وزارت راه‌ و‌ شهرسازی نسبت به احتمال کوچ سرمایه‌گذاران موقت به بازار مسکن، هشدار داد. براساس این گزارش، بنا بر اظهار کارشناسان نزدیک به هشت هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان و بی‌هدف در دست مردم وجود دارد که با توجه به رکود بسیاری از بازارهای زودبازده و کاهش نرخ سود بانکی، این حجم از پول در خانه‌ها نگهداری می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: حال که قیمت مسکن در اصطلاح به کف رسیده و حالت ثبات پیدا کرده است و در نتیجه رفته رفته حضور دو سمت عرضه و تقاضا در بازار خرید و فروش مسکن پررنگ‌تر می‌شود، خطر هجوم سرمایه‌گذاران موقت به این بازار یکی از تهدیدهایی است که باید آن را جدی گرفت. در این گزارش آمده است: با وجود این هشدارها بسیاری از اقتصاددانان مسکن از گسیل شدن این وجوه به بخش تولید مسکن استقبال می‌کنند؛ عمده ناراحتی آنها از دلال‌بازی در بازار خانه‌ها و آپارتمان‌های موجود (قدیمی‌ساز) است که با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، فعلا امکان سرمایه‌گذاری دلالان در این نوع خانه‌ها وجود ندارد.

منبع:قطره
تاریخ:1394/5/25

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check