خیال پیش خریداران مسکن آسوده شد - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان و الزامی بودن تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی برای پیش فروش ساختمان خبر داد.
یکی از الزامات جدی قانون پیش فروش ساختمان با اجرایی شدن آن این است که پیش خریداران و پیش فروش‌کنندگان مکلفند طبق ماده 3 ، قانون قرارداد پیش فروش را در دفاتر اسناد رسمی و با درج در سند مالکیت تنظیم کنند.

به گزارش تابناک یزد، معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه قانون پیش‌فروش ساختمان در مجلس تصویب شد و هم اکنون به شکل جامع اجرایی شده است تصریح کرد : به موجب ماده 23 این قانون، پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی ، موجب تعقیب کیفری خواهد بود.

تویسرکانی با تاکید بر اینکه در گذشته ، پیش فروش ساختمان در کشور باعث گرفتاری و مشکلات زیادی برای مردم می شد و در مقاطعی برخی شرکت ها و اشخاص یک ساختمان را به چند نفر پیش فروش و کلاهبرداری می کردند افزود : هم اکنون شیوه و فرم قراردادهای مربوط در سیستم ثبت الکترونیکی اسناد بارگذاری و در تمامی دفاتر اسناد رسمی کشور اجرایی شده است که به این ترتیب جلوی کلاهبرداری ها گرفته خواهد شد.

منبع:تابناک یزد
تاریخ:1394/4/11

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check