افزایش قیمت مسکن مهر منتفی شد - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

طلانیوز: محسن نریمان در نشست خبری امروز در پاسخ به این سوال در خصوص افزایش قیمت مسکن مهر گفت: افزایش قیمت مسکن مهر در پردیس منتفی شده است و تنها در پایان ساخت از متقاضیان مقدار اندکی آورده برای مالیات دریافت می‌شود.

وی در ادامه افزود: با وجود آنکه در تمامی قراردادهای مسکن مهر میزان آورده علی‌الحساب بوده و متقاضیان باید منتظر افزایش قیمت باشند ولی با توجه به دستور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی تمامی هزینه‌ها برای خدمات زیربنایی و روبنایی از منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید پرداخت می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران گفت:‌ هیچ یک از پروژه‌های مسکن مهر در پردیس متوقف نشده و همچنان کارگران و پیمانکاران در این شهر مشغول به کار هستند.

نریمان با اشاره به اینکه شهرهای جدید از دولت‌های قبل شکل گرفته است، گفت: این شهرها دارای اساسنامه مرکزی هستند و شرکت‌های تابعه دارای اساسنامه مستقل هستند.

وی تصریح کرد: 17 شرکت عمران شهر جدید در کشور وجود دارد که برخی از آنها دارای چند شهر جدید هستند و این شهرها برای جلوگیری از سکونت‌گاه‌های غیررسمی و ساماندهی سرریز جمعیت از کلان شهرها است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: شهرهای جدید در کنار شهرهای مادر از جمله تهران، اصفهان، مشهد، آذربایجان شرقی، خوزستان، بوشهر و هرمزگان شکل گرفته‌ است.

وی توضیح داد: در کنار شهر تهران شهرهای جدید پردیس، پرند، در کنار شهر اصفهان بهارستان، مجلسی، فولادشهر و در کنار مشهد گلبهار و بینالود، در کنار آذربایجان شرقی سهند، استان سمنان ایوان ‌کی، خوزستان شیرین‌شهر و استان هرمزگان علوی، در استان سیستان و بلوچستان رامشار، در کنار استان بوشهر عالی‌شهر و در استان مرکزی شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران شکل گرفته است.

نریمان به نسل نو شهرهای جدید اشاره کرد و گفت: در نسل نو شهرهای جدید تمامی خدمات زیربنایی و روبنایی از قبل برنامه‌ریزی شده و برای تمامی خدمات شهرها مطالعات گسترده‌ای صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: این شهرها بیشتر در سواحل خلیج‌فارس شکل خواهند گرفت به طوری که در کنار بندر چابهار و جاسک شهرهای جدید پارسیان، تابناک، پارس در غرب عسلویه و سیراف در شرق عسلویه از جمله نسل نو شهرهای جدید هستند.

نریمان یادآور شد: در شمال کشور نیز شهر توسان در اطراف جویبار به صورت شهرک‌ مانند برنامه‌ریزی شده که این شهر محلی برای گردشگری و تفریحی خواهد بود همچنین در استان آذربایجان شرقی نیز شهر جدیدی به نام شهریار در مرحله برنامه‌ریزی و مطالعات قرار دارد.

وی یادآور شد: 9 شهر جدید در برنامه کاری خود قرار دادیم که برخی از آنان همچون شهر جدید پرنیان نیازمند بازنگری هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هدف اصلی شرکت عمران شهرهای جدید شهرسازی است،‌ گفت: ساخت مسکن در این شهرها یک طرحی بوده است که در شرکت عمران شهرهای جدید ما تنها 20 درصد از ساخت مسکن‌‌های مهر را برعهده داریم.

نریمان توضیح داد: از یک میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید شرکت عمران ساخت 400 هزار واحد را بر عهده دارد که در هفته دولت 30 هزار واحد مسکن مهر را به متقاضیان تحویل داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: ساخت 30 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس فاز کوزو به اتمام رسیده است ولی مسئله اصلی این شهرها تأمین آب، برق و گاز آنها است که باید تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان در این زمینه همکاری کند.

وی اظهار داشت: در تمامی شهرهای جدید ساخت مدرسه بر عهده وزارت آموزش و پرورش بوده است ولی با همکاری وزارت راه و شهرسازی تا پایان سال 21 مدرسه را از محل تهاتر زمین و منابع داخلی شرکت آماده کنیم.

نریمان با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه مهمی بین شرکت عمران شهرهای جدید و بانک مسکن تا سه‌شنبه به امضا می‌رسد، ‌گفت: در این تفاهم‌نامه بانک مسکن به عنوان وکیل تمامی اقدامات و برنامه‌های شرکت‌ را در خصوص مسکن مهر بر عهده خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: یک هزار میلیارد تومان از محل مدیریت دارایی‌ها به بانک مسکن پرداخت می‌شود و بانک مسکن از تجربیات داخلی و بین‌المللی خود استفاده می‌کند و سعی خواهد کرد تمامی پروژه‌های مسکن مهر را با سرعت بیشتری به اتمام برساند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه یادآور شد: در مسکن مهر تنها زمین رایگان و وام ارزان‌قیمت 4 درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود مابقی اقدامات باید توسط خود متقاضیان صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید توضیح داد: ما تنها مسکن خالی نمی‌سازیم بلکه در حال ساخت یک شهر هستیم بنابراین باید تمامی دستگاه‌ها در این خصوص همکاری لازم را انجام دهند.

نریمان در ادامه توضیح داد: بر اساس مصوبه دولت باید متقاضیان هزینه‌های خدمات زیربنایی و روبنایی را پرداخت کنند اما، ما با توجه به منابع داخلی خود هزینه‌های خدمات زیربنایی وروبنایی را پرداخت کرده‌ایم.

وی یادآور شد: حدود 5 هزار میلیارد تومان برای شهرهای جدید وخدمات زیربنایی و روبنایی آنها پرداخت کرده‌ایم و یک میلیارد تومان نیز به بانک مسکن برای این خدمات پرداخت کرده‌‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های کلی شهرهای جدید اتصال اینشهرها به شهرهای مادر است گفت: در حال حاضر متروی هشتگرد آماده تحویل است و تا پایان امسال به بهره‌‌برداری می‌رسد اما افتتاح این مترو منوط به تخصیص کامل اعتبارات است.

نریمان اظهار داشت: متروی پرند نیز در اوایل تشکیل دولت تحویل شهرداری شده اما اخیرا دولت نیز برای تسریع این مترو وارد کار شده است.

منبع:طلا نیوز
تاریخ:1394/06/08

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check