اجاره خانه 13 درصد اضافه شد - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

در ماه گذشته شاخص اجاره مسکن در شهر تهران و کل مناطق شهری کشور با افزایش همراه بود.
آمار بانک مرکزی از تحولات قیمت و حجم معاملات بازار مسکن در شهر تهران در مردادماه نشان می‌دهد که شاخص اجاره مسکن در شهر تهران در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 11.2 درصد و در کل مناطق شهری 12.9 درصد افزایش دارد. این در حالی است که میزان رشد اجاره بها در مجموع با روند کاهشی همراه شده است.
در ماه مورد بررسی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران 3.5 میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد و در مقایسه با مشابه سال گذشته 2.8 کاهش دارد.
بنابر آخرین آمارهای بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به 13.1 هزار واحد رسید که نسبت به تیرماه 11.6 و مرداد سال گذشته 3.2 درصد رشد دارد.
این در حالی است که بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در مردادماه سال جاری حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا 5 سال ساخت با سهم 52.8 درصدی بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند. این سهم در مقایسه با مرداد سال گذشته 2.7 درصد کاهش دارد.
همچنین در پنجمین ماه امسال از میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده حدود 7.6 میلیون تومان و به منطقه یک و کمترین آن با دو میلیون تومان و مربوط به منطقه 18 است.

منبع:روژان نیوز
تاریخ:1394/06/09

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check