چرا رشد اجاره‌بها از رشد قیمت مسکن در تهران بیشتر است - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

اقتصاد > مسکن - در تهران تعداد زیادی خانه خالی در مناطقی داریم که کمتر مورد استفاده اقشار متوسط و ضعیف قرار می‌گیرد و تعداد زیادی خانه داریم که در اختیار کسانی است که نیازی به آنها ندارند.

معاون وزیر کشور گفت: اهمیت اهتمام به ارتقای کیفیت مسکن در برنامه ششم توسعه کمتر از اهتمام به ساخت‌و‌ساز و رفع کمبود مسکن نیست.

به گزارش خبرآنلاین؛هوشنگ خندان‌دل در خصوص جایگاه مسکن در برنامه پنج ساله ششم توسعه اظهار کرد: نظر من این است که مسکن جایگاه مهمی در این برنامه باید داشته باشد؛ چراکه فقدان آن در خانوارها مشکل جدی ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تأکید بر اهمیت مسکن و لزوم حل مشکل کمبود مسکن برای مردم از سوی دولت در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی گفت: مهم‌ترین نکته در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی مسکن، افراد و خانوارهایی است که قرار است از مسکن‌های یارانه‌ای استفاده کنند که قاعدتا خانوارهای دهک اول و دوم را شامل می‌شود.

وی با اشاره به سرعت بیشتر رشد اجاره‌بها در تهران نسبت به افزایش قیمت خرید و فروش مسکن افزود: برخی آمارها کمبود مسکن در تهران را یک درصد اعلام کرده‌اند؛ اگر این آمارها صحیح بود، شاهد افزایش قیمت اجاره‌بها و پیشی گرفتن سرعت رشد آن به نسبت قیمت خرید مسکن در پایتخت نبودیم.

معاون وزیر کشور به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: برخی روش‌های آماری که کمبود یک درصدی مسکن در تهران را با محاسبه تعداد خانه‌های موجود در این شهر نسبت به جمعیت آن محاسبه کرده‌اند اشتباه است، در تهران تعداد زیادی خانه خالی در مناطقی داریم که کمتر مورد استفاده اقشار متوسط و ضعیف قرار می‌گیرد و تعداد زیادی خانه داریم که در اختیار کسانی است که نیازی به آنها ندارند.

وی موضوع بعدی در برنامه‌ریزی برای جایگاه مسکن در برنامه ششم توسعه را توجه به ایمنی و کیفیت خانه‌سازی عنوان و خاطرنشان کرد: اگر موضوع ایمنی در خانه‌سازی لحاظ نشود، دغدغه‌های دولت در خصوص جبران کمبود مسکن مؤثر نخواهد بود و فایده‌ای ندارد که تعداد زیادی خانه بی‌کیفیت ساخته شود. بنابراین باید در برنامه ششم توسعه شاخص‌های کیفیت در خانه‌سازی و مسکن هم در نظر گرفته شود.

منبع:خبر آنلاين
تاریخ:1394/06/16

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check