خطر رکود مکرر بازار مسکن - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

به گزارش ایران فایل ، در دو ماه اخیر حجم فروش واحدهای مسکونی نوساز ١٧ درصد کاهش پیدا کرد.

همچنین میزان فروش واحدهای زیر ٥ سال ساخت در تهران طی ٦ ماه اول امسال ٢١ درصد نسبت به ٦ ماه اول سال گذشته کاهش پیدا کرد. سهم ٥٢ درصدی واحدهای نوساز از کل خرید و فروش واحد مسکونی در تهران، باعث انعکاس مستقیم نزول فروش نوسازها در کل بازار شده است.

در ماه های اخیر سایر فروشنده های مسکونی رفتاری مشابه مالکان نوسازها از خود بروز دادند و هر ماه که عرضه نوسازها به بازار کم شده، فروش سایر واحدهای مسکونی نیز کمتر شده است.

کارشناسان با بیان اینکه افت فروش نوسازها اقدامی عمدی و ناشی از انتظار فروشنده ها بابت افزایش قریب الوقوع قیمت مسکن در آینده نزدیک است، هشدار می دهند که پافشاری بر این تصور غلط می تواند باعث رکود مکرر و طولانی تر شدن رکود فعلی معاملات شود چرا که چشم انداز فعلی بازار مسکن نشان می دهد: در نیمه دوم امسال قیمت مسکن ثابت است و در بدترین حالت، به اندازه تورم افزایش پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر واحدهای مسکونی ١٦ تا ٢٠ سال ساخت، به لحاظ کمترین نرخ نزول معاملاتی، شرایط بهتری نسبت به سایر گروه های سنی آپارتمانی دارد و اگر چه تنها ٧ درصد کل معاملات خرید مسکن در تهران به این واحدها تعلق دارد اما حجم فروش این واحدها در ٦ ماه اخیر با کمترین نوسان روبرو شده است

منبع:ایران فایل
تاریخ:1394/07/27

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check