افراد پر درآمد وام مسکن 60 میلیون تومانی را نمی گیرند - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

افراد پر درآمد وام مسکن 60 میلیون تومانی را نمی گیرند

یک کارشناس اقتصادی گفت: وام 60 میلیون تومانی مسکن نمیتواند تاثیری در توانایی خرید مردم داشته باشد.

احمد پور کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص تاثیر وام 60 تومانی مسکن بر توانایی خرید مردم اظهار داشت: این وام کمک چندانی به مردم نخواهد کرد چون قیمت مسکن در تهران در مناطق مختلف بالا است واین مبلغ تاثیر چشمگیری بر توانایی مردم ندارد و تازه اگر بتوانند از عهده پرداخت قسطهایش برایند به طور مثال قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در مناطق متوسط رو به پایین شهر از متری 3 میلیون تومان شروع میشود و تا سه میلیون و 700 الی 800 تومان پیش میرود بنابراین برای خرید یک آپارتمان 100 متری باید 300 میلیون تومان رداخت که فقط 60 میلیون تومان آن وام خواهد بود.

وی در ادامه گفت: افرادی که توانایی پرداخت 500 ،600 میلیون پول برای خرید مسکن را داشته باشند احتمال کمتری دارد که وام مسکن بگیرند و چندسال خود را گرفتار پرداخت قسط میکنند و افرادی که در مناطق پایین شهر زندگی میکنند برای خرید یک واحد 40 تا 45 اقساط وام 60 میلیون تومانی را ندارند پس سراغ این وام نمی روند.

احمدپور در بخش پایانی صحبت هایش تصریح کرد: در کشور توسعه یافته وام مسکن حدود 80 درصد از قیمت تمام شده را پوشش می دهند در حالی که این رقم در ایران برای واحدهای کوچک 50 متری کافی است هرچند در بعضی مناطق تهران خانه های 40تا 50 متری بدون پارکینگ و انباری وبدون کابینت و شوفاژ و غیره است که خریدار باید مبلغی اضافه بر پول خرید خانه داشته باشد تا برای خانه تازه خریداری شده اش امکانات اولیه زندگی از شیرآلات و کابینت گرفته تا کولر و پکیچ و شوفاژ را فراهم کند. حال خودتان قضاوت کنید که این وام دردی را دوا میکند یا خیر؟ شاید در بلند مفید باشد اما در کوتاه مدت خوب نیست.

در این بین نباید فراموش کرد که اعطای تسهیلات اخیر مصوبه شورای پول و اعتبار در قالب وام خرید، بدون مدیریت بر قیمت های نجومی در بازار مسکن نمی تواند به رکود کنونی پایان دهد.

لازم به ذکر است که اگر سیاست کلان و تصمیم گیری های مرتبط با بخش اقتصادی از سوی متولیان این امر به درستی اتخاذ نشود نه تنها حوزه مسکن بلکه بخش های اقتصادی و صنعتی همچنان سایه رکود را بر سر خود حس خواهند کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
تاریخ:1394/08/05

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check