دگرگونی اساسی در بازار وام مسکن - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

بر اساس گزارش ایران فایل ، سقف تسهیلات خرید مسکن شامل وام خرید و وام اوراق، در مجموع از 45 میلیون تومان به 70 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

سقف وام خرید از 35 میلیون به 60 میلیون افزایش یافته و سقف وام جعاله نیز همان 10 میلیون تومان ثابت مانده است.

اوراق تسهیلات جدید از چند روز آینده (آبان ماه) در فرابورس منتشر می شود و متقاضیان خرید مسکن بدون آنکه همچون تسهیلات صندوق پس انداز یکم نیاز به یکسال سپرده گذاری داشته باشند، میتوانند بلافاصله با خرید اوراق، به این تسهیلات دسترسی پیدا کنند.

در حال حاضر قیمت هر فقره اوراق خرید مسکن در مرز 70 هزار تومان است و با توجه به اینکه برای دریافت 70 میلیون تومان باید بسته 140تایی از این اوراق را تهیه کرد در نتیجه چیزی حدود 10 میلیون تومان صرف خرید اوراق 70 میلیونی خواهد شد.

از طرفی اقساط ماهانه تسهیلات جدید گفته می شود بین یک میلیون تا یک میلیون و 150 هزار تومان است.

سقف تسهیلات اوراق برای مراکز استانها و شهرهای با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر نیز به ترتیب «50 به اضافه 10 میلیون» و «40 به اضافه 10 میلیون» تعیین شده است.

با تصویب این وام که جدیدترین تسهیلات خرید مسکن بعد از وام 80 میلیون تومانی خانه اولی ها محسوب می-شود، همه خانوارهای متقاضی خرید مسکن شامل مجردها، متاهل ها و همچنین کسانی که سابقه مالکیت دارند و می-خواهند خانه دوم یا چندم خود را خریداری کنند، می توانند از وام 10+60 میلیون تومان بصورت خرید اوراق، استفاده کنند.

بررسی سطح قیمت مسکن در تهران نشان می دهد، با وام جدید امکان خرید 17 متر مربع بنای مسکونی از یک آپارتمان با قیمت متوسط وجود دارد. هم اکنون هر متر مربع واحد مسکونی در بازار املاک شهر تهران بطور میانگین متری 4 میلیون تا 4 میلیون و 100 هزار تومان قیمت دارد که البته نیمه جنوبی پایتخت، به مراتب ارزانتر از این رقم است و با متری 2 تا 3 میلیون تومان براحتی می توان صاحب یک آپارتمان 8 تا 15 سال ساخت شد.

پیش بینی می شود وام جدید خرید مسکن بازار واحدهای کوچک متراژ در مناطق جنوبی تهران، مناطق بافت فرسوده و همچنین بخش هایی از مناطق 4 و 5 تهران را دگرگون کند و باعث رونق معاملات شود.

با این حال از آنجا که فصل اصلی نقل و انتقالات ملکی سپری شده و خرید و فروش مسکن در پاییز معمولاً افت فصلی پیدا می کند، می توان به تحرک بازار از زمستان پیش رو امیدوار بود.

از هفته گذشته درست همزمان با اعلام خبر افزایش سقف وام اوراق خرید مسکن، قیمت هر فقره اوراق شروع به افزایش کرد و از 61 هزار تومان به ازای هر فقره اوراق 500 هزار تومانی، به مرز 70 هزار تومان تا عصر دیروز رسید.

پیش بینی می شود قیمت اوراق تا 80 هزار تومان نیز افزایش پیدا کند بنابراین توصیه می شود، متقاضیان اوراق زودتر اقدام به خرید کنند.

منبع: ایران فایل
تاریخ:1394/08/14

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check