شروع پرداخت وام 50 میلیونی ساخت در بافت فرسوده - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

علیرضا بلگوری با بیان این اینکه دولت به دلیل حساسیت بر روی بافت‌های فرسوده یارانه‌ای برای نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده در نظر گرفت و به کسر 10درصد عقود مشارکت مدنی روی آورد،گفت: نرخ سود دوران مشارکت 24 درصد است اما با این کسر 10 درصد و یارانه‌ای که دولت برای دوران مشارکت در نظر گرفت نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده به 14 درصد کاهش یافت.

بلگوری ادامه داد: در این طرح جدید مراکز استان‌ها و کلانشهرها 50 میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 40 میلیون تومان و سایر شهرها 30 میلیون تومان در بافت‌های فرسوده برای ساخت مسکن تسهیلات خواهند گرفت.

به گفته وی، این تسهیلات می‌تواند 80 درصد ساخت یک واحد مسکونی در بافت فرسوده را که زیرساخت‌های لازم را دارد تامین کند.

وی به مزایای این طرح اشاره کرد و گفت: اقساطی که برای وام 50 میلیون تومانی در نظر گرفته شده 780 هزار تومان برای وام 40 میلیون تومانی ماهانه 630 هزار تومان و برای وام 30 میلیون تومانی 470 هزار تومان در نظر گرفته است.

به گفته عضو هیات مدیره بانک مسکن تا پایان امسال این تسهیلات به 50هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده پرداخت خواهد شد.

بلگوری در این باره با اشاره به اینکه باید براساس قانون تا پایان برنامه ششم توسعه یک میلیون و 800 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده از طریق بانک‌های عامل تامین مالی شود، تاکید کرد: بر این اساس با توجه به اینکه بانک مسکن شرایط تخصصی و ویژه‌تری در این رابطه دارد در آخرین تصمیم خود مصوب کرد که در سه ماهه پایانی امسال 50 هزار واحد فرسوده را از طریق مشارکت مدنی ساخت تامین مالی کند که این موضوع در راستای مصوبه هیات وزیران خواهد بود.

به گفته وی، بانک مسکن تمام منابع این طرح را از منابع داخلی بانک مسکن تامین خواهد کرد. در عین حال که یارانه 10 درصدی نیز به سود بازپرداخت این تسهیلات از طریق دولت اختصاص خواهد یافت.

درباره نرخ تسهیلات گفت: در حال حاضر نرخ سود دوران مشارکت 24 درصد و نرخ مبادلات نیز 21 درصد است که بر اساس نرخ مصوب بانک مرکزی دولت 10 درصد یارانه را به این تسهیلات تخصیص خواهد داد و بر اساس یارانه‌ای که دولت اختصاص داده است نرخ دوران ساخت 14 درصد است که بر اساس سقف‌های اعلام شده و پیشرفت فیزیکی کار این مبالغ به متقاضیان تعلق خواهد گرفت.

بلگوری مدت زمان بازپرداخت تسهیلات را 12 سال عنوان کرد و افزود: حداکثر مشارکت مدنی دو سال و حداکثر مجموعه مشارکت مدنی و فروش اقساطی نیز حداکثر 12 سال است و سودی که بانک دریافت می‌کند برای تسهیلات 50 میلیون تومانی 7 میلیون سود، برای تسهیلات 40 میلیون تومانی 5 میلیون و 600 هزارتومان سود و برای تسهیلات 30 میلیون تومانی 4 میلیون و 200 هزار تومان سود است.

وی بازپرداخت 120 ماهه سه سقف تسهیلاتی را با محاسبه 11 درصد سود عقود مبادله تشریح کرد و گفت: برای تسهیلات 50 میلیون تومان میزان قسط 780 هزار تومان، برای تسهیلات 40 میلیون تومان میزان اقساط ماهیانه 630 هزار تومان و برای تسهیلات 30 میلیون تومانی نیز قسط ماهیانه 470 هزار تومان خواهد بود که این مبالغ در استطاعت مشتریان نیز هست.

*پرداخت تسهیلات در 4 مرحله 

نادر قاسمی مدیر امور اعتبارات و سرمایه‌گذاری بانک مسکن نیز در این نشست خبری گفت: از امروز بانک مسکن این آمادگی را دارد تا با مراجعه مشتریان به ادارات راه و شهرسازی استان و بر اساس مکانیزم دریافت فرم و احراز شرایط، وام را پرداخت کند. همچنین امکان پلکانی کردن میزان اقساط نیز توسط بانک مسکن برای متقاضیان وجود دارد.

وی تاکید کرد: شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در هفته آتی با راه‌اندازی سامانه‌ای، امکان ثبت نام برای متقاضیان را فراهم می‌کند.

وی گفت: شرایط پرداخت تسهیلات در 4 مرحله اجرای فونداسیون و تخصیص 15 درصدی تسهیلات، تکمیل اسکلت سقف با 25 درصد تسهیلات، پایان سفت کاری با 35 درصد تسهیلات و نازک کاری با تسهیلات 25 درصدی مهیاست.

منبع:ایران فایل
تاریخ:1394/10/06

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check