نکاتی که قبل از فروش ملک باید بدانید - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

طلانیوز: نتایج مطالعه‌ای که در سال 2014 ازسوی اتحادیه ملی معاملات ملکی آمریکا انجام شده نشان می‌دهد 83 درصد از مردم ملک خود را یک سرمایه‌گذاری ایده‌آل و مناسب مالی می‌دانند.

خانه، نه‌تنها بزرگ‌ترین دارایی بسیاری از مردم محسوب می‌شود، بلکه این دارایی پر از خاطراتی است که آنها عمری با آن زندگی کرده‌اند به‌طوری‌که آمارها نشان می‌دهد فروشندگان ملک در آمریکا به‌طور میانگین دست‌کم یک دهه در خانه خود زندگی کرده‌اند. بنابراین طبیعی است که وقتی صحبت از فروش خانه می‌شود، افراد کمی احساساتی شوند.

به‌گزارش پایگاه اینترنتی چیت‌شیت، با تمام این اوصاف، اگر افراد بخواهند خانه خود را بفروشند تا سرمایه‌ خود را به نقدینگی تبدیل کنند، باید بسیار هوشمندانه عمل کنند. احساساتی شدن اصلا منطقی نیست و احتمال به اشتباه افتادن شما در هنگام تصمیم‌گیری را افزایش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد تا خریدار مناسبی پیدا کنید یا شما را وادار می‌کند قیمت پایین‌تر از چیزی که توقع دارید را بپذیرید. بنابراین اگر می‌خواهید شانس معامله موفق خود را افزایش دهید و ملک‌تان را با قیمت ایده‌آلی به فروش رسانید، اشتباهات ذیل را مرتکب نشوید.

عدم واقع‌بینی درباره ارزش واقعی ملک

تصوری که از ارزش ملک‌تان دارید و قیمت واقعی که می‌توانید آن را بفروشید دو مقوله مجزا هستند زیرا برای خریدار اهمیتی ندارد که این خانه را چند خریده‌اید. بنابراین قیمت معقولی را برای فروش ملک خود بگذارید که این قیمت برمبنای عواملی نظیر قیمت املاک مشابه ملک شما و ارزش واقعی آن است. اگر بعد از گذشت 30 روز مشتری پیدا نکردید بدانید که قیمت بالایی پیشنهاد کرده‌اید.

عدم رسیدگی به ظاهر خانه

ظاهر خانه یکی از عوامل مهم جذب مشتری است. فروشندگان دست‌کم باید دستی به سروگوش خانه بکشند و مطمئن شوند که از نظر ظاهری و سلامت، ملکی که به فروش گذاشته‌اند وضعیت ایده‌آلی داشته باشد. رنگ کردن نرده‌ها، سروسامان دادن باغچه‌ها و حتی خرید مبلمان جدید به شما کمک می‌کند تا خانه خود را بهتر به فروش برسانید. خانه‌هایی که ظاهر مناسب‌تری دارند پنج تا هفت برابر سریع‌تر از سایر خانه‌ها به فروش می‌رسند.

فرار از مذاکره و چانه‌زنی

پیش از همه باید یک قیمت معقول برای فروش ملک خود ارائه کنید اما باید کمی هم فضای مانور را برای تخفیف باز بگذارید. به‌خصوص اگر قصد فروش سریع‌تر ملک خود را دارید. بسیاری از خریداران قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت پیشنهادی شما ارائه می‌کنند مخصوصا وقتی که احساس کنند وقت خرید ملک فرا رسیده است. به‌طور طبیعی هدف آنها این است که پول کمتری را برای خرید خانه مورد علاقه خود بپردازند. ضمن اینکه بسیاری از افراد هم دوست دارند به‌خودشان نشان دهند که در مهم‌ترین معامله زندگی خود برد کرده‌اند. بنابراین با دادن تخفیفی معقول هم می‌توانید خریدار را خوشحال کنید و هم اینکه جلوی تخفیف بیش از حد او را بگیرید. به‌عنوان مثال می‌توانید برخی هزینه‌ها را به گردن خریدار بیندازید و در ازای آن تخفیف بدهید.

مخفی‌کردن ایرادهای ملک مورد معامله

بعضی وقتها یک فروشنده به دلیل مشکلاتی که ملکش دارد، می‌خواهد هرچه زودتر از شر آن خلاص شود. بنابراین سعی می‌کند برخی ایرادهای ملک نظیر چکه کردن سقف، ترکیدن لوله‌ها، پوسیدگی و... را از خریدار پنهان کند. درصورتی‌که فروشنده این حقایق و ایرادها را از خریدار پنهان کند و خریدار درهنگام تحقیقات از ملک مورد معامله متوجه ایرادات فوق شود، می‌تواند دست به اقدامات قانونی مربوطه بزند یا هزینه‌های مربوطه را از فروشنده طلب کند. اگر پس از عقد معامله، خریدار متوجه هرگونه غش در معامله شود، می‌تواند از شما به مراجع قانونی شکایت کند. بنابراین، بهترین راه برای رهایی از هرگونه مشکل قانونی، بهتر است در همان ابتدا این ایرادات را فهرست برداری کنید و هم خریدار و هم فروشنده لیستی از آن را در اختیار خود داشته باشند.

عدم برنامه‌ریزی و جایگزینی خانه جدید

در ایده‌آل‌ترین حالت، باید به‌راحتی پس از فروش ملک خود بتوانید یک خانه جدید را جایگزین کنید. اما در واقعیت، همه چیز به‌همین راحتی و برنامه‌ریزی شده نیست. افرادی که ملکی به‌فروش می‌رسانند باید خیلی مراقب باشند تا در هنگام جایگزین کردن یک خانه جدید بدهی بالا نیاورند. برخی در قرارداد فروش ملک خود بندی را می‌گنجانند که تا زمانی‌که خانه مناسبی خریداری نکنند، اقدام به تخلیه ملک نخواهند کرد. بعضی وقت‌ها، فروش برنامه‌ریزی نشده ملک باعث می‌شود تا ناچار شوید خانه‌ای را اجاره کنید یا موقتا نزد اقوام یا آشنایان خود بمانید تا خانه جدیدی پیدا کنید. بنابراین بهتر است تا پیش از فروش خانه خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید یا دست‌کم برای این هزینه‌ها و اتفاقات پیش‌بینی نشده چاره‌جویی کنید.

منبع:طلانیوز
تاریخ:1394/5/3
برچسب ها:فروش خانه ،

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check