روزهای پایان سال بازارمسکن با طعم رکود - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، حال و هوای اقتصاد این روزها با لغو تحریم ها رنگ و بویی خاص به خود گرفته و فعالان اقتصادی روز های خوبی را پیش روی صنعت و اقتصاد می بینند.
بسیاری از سازندگان نوید روزهای خوبی را بعد از تحریم در بخش مسکن دادند اما شواهد بیانگر این است که تحریم رنگ و بویی به بخش مسکن نداده و همچنان در خواب زمستانی است و روزهای خوبی را سپری نمی کند.
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی تولید مسکن را متکی به مسائل مستقیم تحریم ندانست و گفت : ورود سرمایه به بخش مسکن در میان مدت و بلندمدت ، تاثیرگذار است و به خروج از رکود بازار مسکن کمک می کند.
مظاهریان درباره تحولات بازار مسکن ادامه داد: تا پایان سال اتفاق خاصی در بازار مسکن نخواهیم داشت و سال آینده نیز تغییرات چندانی در بازار اتفاق نمی افتد اما از نیمه دوم سال 95 بخش مسکن خیز خروج از رکود را آغاز خواهد کرد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور نیز ثبات را تا پایان سال در این بخش پیش بینی کرد و گفت: با توجه به ماههای پایانی سال و انتخابات پیش رو،بازار مسکن تا پایان سال هیچ تحرکی را نخواهد داشت و بازار مسکن تا پایان سال در ثبات بسر می برد.
وی ادامه د اد: افزایش قیمتی در سال 94 نخواهیم داشت و بازار مسکن همچنان در ثبات باقی می ماند.
براساس اعلام مرکز امار ایران متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در بنگاههای معاملات ملکی کشور در بهمن 11 میلیون و 744 هزار ریال بوده است که نسبت به دوره قبل 0.7 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال قبل 1.5 درصد افزایش داشته است.
همچنین متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمانهای مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی در کل کشور 11 میلیون و 744 هزار ریال بوده است که نسبت به دوره قبل 0.7 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال قبل 1.5 درصد افزایش داشته است .
متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملاتی ملکی در سطح کل کشور 14 میلیون و 758 هزار ریال بوده است که نسبت به دوره قبل 1.2 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال قبل 3.0 درصد افزایش داشته است.

منبع:اکونیوز
تاریخ:1394/11/28

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check