جزئیات انتقال حساب مسکن جوانان به صندوق یکم؛ وام۴۰ میلیونی با سپرده ۶ ماهه - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

مدیرعامل بانک مسکن گفت: دارندگان حساب مسکن جوانان در صورت دارا بودن شرایط ذکرشده در صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌توانند منابع خود را به این صندوق منتقل کرده و ۶ ماه بعد وام ۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن دریافت کنند.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نوشت: محمدهاشم بت‌شکن در خصوص شرایط انتقال حساب سپرده مسکن جوانان به حساب پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن اظهار داشت: تسهیلات 80 میلیون تومانی مرتبط با صندوق پس‌انداز مسکن یکم، تسهیلاتی بلندمدت بوده و سپرده‌گذار پس از یک سال می‌تواند تسهیلات دریافت کند.

وی افزود: برای آنکه این نوع حساب زودتر به نتیجه برسد، تدبیری کردیم که دارندگان حساب پس‌اندازمسکن جوانان هم به شرط آنکه حداقل شرایط صندوق یکم را دارا باشند و با فرض افتتاح حساب صندوق یکم، بتوانند ظرف 6 ماه و در همین امسال از تسهیلات 40 میلیون تومانی بهره‌مند شوند.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: این طرح در همین سال جاری اثر خود را نشان خواهد داد و ‌به عبارت دیگر می‌خواهیم با این کار افرادی را که زودتر حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم افتتاح کرده‌اند تشویق کنیم.

وی با اشاره به وجود بیش از یک میلیون حساب پس‌انداز مسکن جوانان در بانک مسکن تأکید کرد: همه این دارندگان حساب مسکن جوانان قطعا مشمول دریافت تسهیلات مرتبط با صندوق پس‌انداز مسکن یکم نخواهند بود و باید پیش از اقدام به دریافت تسهیلات، به حداقلی از شرایط مذکور در این صندوق رسیده باشند.

بت شکن همکاری بانک مسکن و سازمان ملی زمین و مسکن در قالب تبدیل زمین‌های در اختیار این سازمان به صندوق‌های زمین و ساختمان را یادآور شد و گفت: ابزار صندوق زمین و ساختمان با هدف انبوه‌سازی مسکن برای اقشار متوسط و میان‌درآمد برنامه‌ریزی شده است.

بت شکن ادامه داد: بانک در این برنامه، نقش مدیریت تاسیس صندوق زمین و ساختمان را بر عهده دارد و آورده سازمان ملی زمین و مسکن، زمین است؛ همچنین نقش بانک مسکن جمع‌آوری و مدیریت پول از بازار سرمایه خواهد بود.

به گفته وی، این راهکار می‌تواند پشتوانه بودن زمین دولتی برای تامین مالی ساخت مسکن را به صورت عملی نشان دهد.

وی با اشاره به آمادگی سازمان ملی زمین و مسکن برای اجرای این همکاری در خصوص زمان نهایی شدن برنامه مشترک بانک مسکن و سازمان مذکور گفت: منتظر اعلام موافقت نهایی سازمان ملی زمین و مسکن هستیم تا فرآیند تبدیل زمین‌های دولتی به صندوق زمین و ساختمان آغاز شود.

منبع:همشهری آنلاین
تاریخ:1394/5/4

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check