بورس و مسکن در سال آینده - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن در همایش «چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال 95» ضمن تشریح آخرین وضعیت بازار مسکن، به چهار پرسش کلیدی فعالان بازار ملک شامل سرمایه‌گذاران ساختمانی و متقاضیان خرید ملک پاسخ می‌دهد. همچنین چشم‌انداز متغیرهای بازار مسکن با لحاظ مهم‌ترین مولفه‌های اثرگذار از جمله نرخ سود بانکی، وام خرید و... مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. در بخش دیگر این همایش، آینده بازار سهام با توجه به متغیرهای اثرگذار اقتصاد جهانی و داخلی با حضور رئیس‌کل سازمان بورس و مشاور وزیر راه و شهرسازی بررسی می‌شود.

گروه بورس: رونق بورس تهران که از اوایل زمستان آغاز شد، بار دیگر نظر فعالان اقتصادی به این بازار را جلب کرد. اکنون پس از ثبت بازدهی بیش از 25 درصدی در مدت کمتر از سه ماه، آینده این بازار پرسش اصلی بسیاری از سرمایه‌گذاران است. در این خصوص، هجدهم اسفندماه در همایشی به ابتکار «دنیای اقتصاد» وضعیت کلی اقتصاد با تاکید بر آینده بازارهای مالی کشورمان برگزار می‌شود. در این همایش حوزه‌های مختلف اقتصادی در کنار مسیر بازارها از سوی کارشناسان مختلف به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد. افراد صاحب‌نظر و کارشناسان مالی همچون دكتر حسين عبده تبريزي مشاور وزير راه و شهرسازي، دكتر محمد فطانت رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار، به تشريح آينده اوضاع اقتصاد و همچنين وضعيت بازار سهام خواهند پرداخت.

متغیرهایی نظیر گشایش‌های ناشی از رفع تحریم‌ها، میزان سود قابل تقسیم شرکت‌های بورسی در سال 95، انتظار سرمایه‌گذاران از سودآوری سهام، اثر قیمت جهانی کالاها، نرخ تورم، نرخ ارز، رشد اقتصادی و مقصد بعدی نقدینگی‌های موجود در اقتصاد از جمله مهم‌ترین مباحثی محسوب می‌شوند که در پنل بورس این همایش بررسی خواهند شد. علاوه بر اثرگذاری این مسائل بر کلیت بازار سهام، در یک سطح عمیق‌تر، میزان تاثیرپذیری، پتانسیل‌ها و تهدیدهای صنایع مهم بورس ارزیابی خواهند شد. بر این اساس، فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در بورس تهران در سناریوهای مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند. از سوی دیگر، در همایش روز سه شنبه «دنیای اقتصاد»، چشم‌انداز کلی اقتصاد ایران در کنار بازارهای ارز، طلا و نفت بررسی می‌شوند. کارشناسان و صاحب‌نظران برجسته کشور در این همایش به ترسیم سناریوهای پیش‌روی اقتصاد در سال 95 خواهند پرداخت. نقش برجام نیز به‌عنوان یک متغیر تعیین‌کننده در فضای تجاری و اقتصادی به بحث گذاشته خواهد شد. دكتر طهماسب مظاهري، رئيس‌كل سابق بانك مركزي، دكتر مهدي عسلي، مديركل امور اوپك و روابط با مجامع انرژي وزارت نفت، دكتر رضا بوستاني، تحليلگر اقتصادي، علي چگيني مديركل دفتر برنامه‌ريزي و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازي، حسين راهداري، كارشناس اقتصادي، از سخنرانان اصلی این همایش خواهند بود که آینده اقتصاد و بازارهای مالی کشورمان را بررسی می‌کنند. همچنين دكتر حميد‌قنبري دبیر کمیته برجام در بانک مرکزی نيز جزئیات این توافق و فضای ایجاد شده در حوزه تجاری و اقتصادی در پسابرجام را توضیح می‌دهد.

منبع:دنیای اقتصاد
تاریخ:1394/12/16

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check