مديرعامل بورس کالا : بورس مسكن قرار نيست مشاوران املاک باشد - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

مدیر عامل شرکت بورس کالا گفت : بورس کالا قصد ندارد رقیب بخش خصوصی در معاملات املاک شود.
حامد سلطانی نژاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت : اصلی‌ترین
رویکرد و هدف برای تاسیس بورس مسکن، تأمین مالی حوزه مسکن با هدف افزایش معاملات اوراق مالی است.
وی ادامه داد: بورس مسکن به شکلی که در رسانه ها انعکاس داده شده است ، نیست و آنچه در قالب بورس مسکن از آن یاد می شود دارای 2 کارکرد اساسی تامین مال و مدیریت ریسک است، زیرا بورس ها زمانی می توانند به بخش اقتصاد کمک کنند که این 2 کارکرد را داشته باشند.
سلطانی نژاد اظهار داشت : در حوزه مسکن ، بورسها می توانند نقش آفرینی کنند اما این بدان معنی نیست که بورسها ؛ آپارتمان و ساختمان معامله کنند یا املاک بصورت سیستم رایج خصوصی فعلی مورد معامله قرار بگیرد.
مدیر عامل بورس کالا افزود : در خصوص بورس مسکن بحثی که سیاستگذاران ما مد نظر داشتند این است که در مورد املاکی که متراژهای بالایی دارند و این املاک متعلق به ارگانهای عمومی و دولتی از قبیل بانکها و ادارات است ، به جای اینکه از یک مزایده پر هزینه و دست و پا گیر و فرایندی زمان بر استفاده کنند ، از مکانیزم های شفاف بورس استفاده شود تا دیگر نیازی به کاغذ بازی های اضافی باشد.
سلطان نژاد گفت : معاملات مسکن در بورس کالا قرار نیست تاثیری بر قیمتهای بازار مسکن داشته باشد ؛ پس نه خانه ای گران و نه ارزان می شود ؛ زیرا هدف از راه اندازی معاملات مسکن در بورس کالا ارتباطی با املاک در دست مردم ندارد.
وی ادامه داد : مشاوران املاک اصلا قرار نیست به عنوان کارگزار در بورس مسکن ایفای نقش کنند ، اما این امکان وجود دارد که در معاملات املاک بزرگی که در بورس عرضه می شود به عنوان بازاریاب نقش آفرینی کنند.
سلطان نژاد گفت : مقررات راه اندازی معاملات مسکن از لحاظ سخت افزار و نرم افزار در بورس کالا را اندازی شده است و اگر تاکنون هم برای اجرایی نشدن این معاملات ، همکاری نکردن دولتی ها نبوده بلکه تاخیر به وجود آمده بعلت رکود فعلی بازار مسکن بوده است.
وی ادامه داد : بورس کالا با انجام معاملات مسکن در تابلوی فرعی خود قصد ورود به بخش واقعی معاملات مسکن را ندارد.
مدیر عامل بورس کالا افزود : هنوز برآورد عرضه ای در زمینه معاملات مسکن انجام نشده است اما بانکها بیشتر همکاری کردند

منبع:ویکی نگار
تاریخ:1394/5/13

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check