واحدهای خالی از سکنه در تهران کاهش یافت - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

به گزارش افکارخبر، فریبرز واحدی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود تعداد واحدهای خالی از سکنه در تهران کاهش یافته است، دلیل آن چیست گفت:رکود بازار مسکن در دو سال گذشته باعث شد تا بسیاری از انبوه سازان و سازنده های مسکن اقدام به عرضه واحدهای مسکونی خود به بازار کنند همین موضوع باعث شده تا تعداد واحدهای مسکونی خالی از سکنه در تهران کاهش یابد.

وی ادامه داد:تعداد واحدهای خالی از سکنه در تهران تا سال ۹۲ بالغ بر ۳۲۵ هزار واحد مسکونی بود که با عرضه تعداد قابل توجهی از این واحدها به بازار و حتی اجاره آنها از سوی سازندگان این تعداد در حال حاضر به ۲۵۰ هزار واحد مسکونی کاهش یافته است.

واحدی در پاسخ به این سئوال که آیا عرضه این واحدهای مسکونی تاثیری بر بازار مسکن خواهد گذاشت و تحلیل شما از عرضه واحدهای مسکونی و فروش این واحدهای خالی از سکنه چیست، تاکید کرد:به هر حال باید یک روزی این اتفاق می افتاد و واحدهای مسکونی به بازار عرضه می شدند، هر چند ما معتقدیم که انبوه سازان باید هر چه سریعتر واحدهای نیمه تمام را نیز عرضه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد:تحلیل من این است که بازار مسکن آرام آرام از پایان امسال وارد رونق خواهد شد.

واحدی با تأکید بر اینکه ۳۰ درصد نقدینگی کشور مربوط به صنعت ساختمان است، گفت: صنعت ساختمان می‌تواند به خروج اقتصاد از رکود کمک کند به طوری که بر اساس آمارهای منتشر شده سهم بخش مسکن در تولید ناخالص داخلی تا سال ۸۰ بالغ بر ۴.۵ درصد بود و از سال ۸۷ تا ۹۱ این سهم ارزش افزوده در بخش مسکن به ۵ درصد رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه صنعت ساختمان ۳۰۰ تا ۴۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند، گفت: باید به دنبال رونق صنعت ساختمان باشیم چرا که این صنعت می‌تواند موجب افزایش اشتغال و رونق اقتصاد در کشور شود.

*در حال حاضر ۴۵۰ هزار واحد مسکونی کسری داریم

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران افزود: بر اساس طرح جامع مسکن سالانه باید ۹۵۰ هزار واحد مسکونی احداث شود، طبق آماری که به دست آمده سال گذشته ۵۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده و این نشان می‌دهد در حال حاضر ۴۵۰ هزار واحد مسکونی کسری داریم.

به گفته واحدی در سال گذشته ۶۱ میلیارد تومان در بخش مسکن سرمایه‌گذاری صورت گرفته است و چیزی بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان سرمایه در این بخش به طرح‌های نیمه‌تمام اختصاص دارد.

پیشتر وی با اشاره به اینکه رکود بخش مسکن باعث شده تعداد صدور پروانه‌های ساختمانی کاهش یابد، گفت: چنانچه واحدهای نیمه‌تمام هر چه زودتر به بهره‌برداری نرسند سال ۹۵ و ۹۶ جهش قیمت مسکن را تجربه خواهیم کرد.

منبع:ویکی نگار
تاریخ:1394/05/29

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check