لیزینگ مسکن هنوز مجوز رسمی نگرفته است - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

طلانیوز: مدیرعامل بانک مسکن کفت‌: لیزینگ مسکن هنوز مجوز رسمی از بانک مرکزی نگرفته است و ما در حال انجام مذاکره برای این امر هستیم.

به گزارش طلانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدهاشم بت‌شکن در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص حجم مطالبات معوق بانک مسکن اظهار داشت: میزان مطالبات معوق 33 هزار میلیارد ریال است و نسبت مطالبات غیرجاری 3 درصد است.

وی افزود: همچنین وصول مطالبات در سال 92، 97 هزار میلیارد ریال و در سال 93، 110 هزار میلیارد ریال و در 4 ماهه ابتدایی سال 94، 37 هزار میلیارد ریال بوده است که مجموع وصول مطالبات به 245 میلیارد ریال می‌رسد.

وی در خصوص بانک توسعه‌ای نیز گفت: بانک توسعه‌ای یعنی ساختار مالی بانک به قدری تقویت شود که برای اعمال سیاست‌های توسعه‌ای استفاده شود.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: عموم بانک‌های دولتی طی سال‌های گذشته افزایش سرمایه موثر نداشتند که آن میزان سرمایه موثر نیز از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها بوده است.

بت‌شکن با بیان اینکه برای تبدیل شدن به بانک توسعه‌ای شرایطی نیاز است،‌ تصریح کرد: دولت باید سرمایه خود را در بانک‌های توسعه‌ای افزایش دهد و همچنین امکان دسترسی به منابع بلندمدت به ویژه از طریق اوراق مشارکت تأمین شود از طرفی روابط ناظر در بانک توسعه‌ای از بانک تجاری متفاوت باشد.

بت شکن در خصوص لیزینگ مسکن گفت: لیزینگ مسکن هنوز محوز از بانک مرکزی ندارد و ما در حال انجام مذاکره جهت آغاز فعالیت لیزینگ مسکن حداقل برای بانک مسکن هستیم.

وی همچنین در خصوص افزایش وام 35 میلیونی مسکن گفت: در حال پیگیری این موضوع هستیم که در صورت نهایی شدن در بانک مرکزی شورای پول و اعتبار آن را مصوب می‌کند.

بت‌شکن همچنین به ابزراهای خروج از رکود اشاره کرد و افزود: شرایطی را فراهم می‌کنیم که جهت‌دهی تسهیلات برای تکمیل واحدهای نیمه ساخت و تسهیلات برای پیش خرید باشد که این موضوع خود بخود به تسهیلات ساخت کمک می‌کند.

وی همچنین در خصوص مسکن مهر نیز گفت: بالغ بر 491 هزار میلیار ریال برای تأمین مالی 2 میلیون و 370 هزار واحد مسکن مهر قرارداد منعقد کردیم که از این مبلغ تاکنون 450 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: از 2 میلیون و 370 هزار واحد مسکن مهر یک میلیون و 504 هزار فروش اقساطی به مبلغ 313 هزار میلیارد ریال بوده است.

بت شکن ادامه داد: 55 درصد کل فروش اقساطی و تحویل واحدهای مسکونی در دولت یازدهم انجام شده است.

مدیرعامل بانک مسکن به جذب منابع بانک نیز اشاره کرد و گفت: مانده منابع در سال 92، 312 هزار میلیارد ریال و در سال 93، 404 هزار میلیارد ریال بوده است که مجموع جذب منابع بانک در دو سال گذشته 188 میلیارد ریال بوده است.

منبع:طلانیوز
تاریخ:1394/06/03

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check