سرمایه‌های مسکن پا به فرار می‌گذارند - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

طلانیوز: یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که بخش ساخت و ساز به عنوان یک بخش خصوصی ضیعف نیاز به حمایت بسیاری دارد، فشار مالیاتی به این بخش را منجر به فرار سرمایه‌ها و کاهش تولید مسکن عنوان کرد.

بیت الله ستاریان اظهار کرد: در حال حاضر کشور دچار رکود اقتصادی است، ساخت و ساز بخش مسکن نیز انجام نمی‌شود. از سوی دیگر با توجه به کسری بالا در بخش مسکن به شدت نیاز به حمایت از تولیدکنندگان مسکن هستیم. لذا پرداختن به موضوع دریافت مالیات از بخش مسکن یعنی گریز سرمایه‌ها از بخش ساخت و ساز.

وی با اشاره به «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» که طی روزهای اخیر به تصویب رسیده افزود: درآمدهای مالیاتی قاعدتا باید در هر کشوری وجود داشته باشد اما به شرطی که شرایط آن نیز در آن کشور فراهم باشد.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که همه جای دنیا در شرایط کسری تولید در هر بخش اقتصادی سیاست‌های تشویقی و معافیت‌های مالیاتی را در آن بخش اتخاذ می‌کنند تاکید کرد: بخش مسکن کشور در شرایطی نیست که تحمل فشار مالیاتی را داشته باشد بلکه برعکس نیازمند معافیت مالیاتی است.

به گفته ستاریان، دولت قصد دارد ضعف فروش، نفت، گاز و معادن را از طریق مالیات جبران کند، گفت: اگر دولت انحصار کالاهایی که در اختیارش است را بردارد، آن‌گاه می‌تواند از بخش‌های اقتصادی مالیات بخواهد. نه این‌که همه‌ی بخش‌های کلان را در دست خودش بگیرد و بخواهد از بخش ضعیف ساخت و ساز مسکن یا صنایع کوچک، درآمد مالیاتی کسب کند.

وی تاکید کرد: دولت در شرایط فعلی با تصویب «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» برخلاف رفتار اقتصادی همه جای دنیا رفتار می‌کند.

منبع:طلانیوز
تاریخ:1394/06/03
برچسب ها:سرمایه‌های مسکن ،

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check