چرا اتحادیه مشاوران املاک بورس مسکن را رقیب می دانند؟ - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

کارشناس بازار سرمایه گفت: طرح بورس مسکن با تامین منابع مالی مورد نیاز مسکن، کمک فزاینده ای در رونق این حوزه اقتصادی و حرکت در مسیر واقعی و صحیح آن خواهد داشت.

فردین آقابزرگی با اشاره به بحث این روزهای حوزه مسکن در خصوص ایجاد بورس مسکن، اظهار داشت: بورس مسکن که ایده و فکری جدید در حوزه مسکن کشور است، در تمام کشورهای پیشرفته و کشورهایی که با آگاهی نسبت به تامین مالی راه اندازی بخش مسکن اقدام کرده اند، وجود دارد.

وی گفت: از آنجا که امروز اکثر تعیین قیمت ها و انجام معاملات در این حوزه در بازار غیررسمی صورت می گیرد، بازار مسکن کشور از شفافیت لازم برخوردار نیست.

آقابزرگی بطور نمونه با اشاره به طراحی ساز و کاری نظیر صندوق "زمین و ساختمان نسیم" که هم اینک حدود 600 میلیارد ریال موجودی دارد، افزود: ایجاد این صندوق حرکت خوبی در حوزه مسکن بود که راه را برای تامین مالی فعالیت های مسکن باز کرد.
وی تصریح کرد: بورس مسکن نیز اگر بتواند معاملات این حوزه را به درستی هدایت کند، طرحی بسیار جالب خواهد بود؛ کما اینکه چنین تجربه ای در بسیاری کشورهای پیشرفته جهان نیز وجود دارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: البته وجود بازار سنتی مسکن در کشور و سایر موانع، از جمله محدودیت های اجرای بورس مسکن خواهد بود؛ اما طرح کلیات این مهم در بین کارشناسان و صاحبنظران و حمایت وزیر اقتصاد از آن می تواند راهگشا باشد.

وی خاطرنشان کرد: مطالعه و اجرای جزئیات ایجاد و راه اندازی بورس مسکن و ساماندهی ساز و کار اولیه آن، نیازمند تعامل بین دولتمردان، اقتصاددانان و اتحادیه مشاوران املاک است که گروه آخر ممکن است در ابتدا به چشم رقیب به این طرح نگاه کنند.

منبع:خبر آنلاین
تاریخ:1394/06/08

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check