پیش‌بینی رشد تولید مسکن در 6 ماهه‌دوم‌امسال - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

طلانیوز: احمد تولا دبیر انجمن انبوه‌سازان اصفهان اظهار کرد: با توجه به امضای «برجام» روند ساخت و ساز در بخش مسکن در شش ماهه دوم سال جاری افزایش خواهد داشت و در سال آینده با توجه به هجوم تقاضا، ساخت و ساز در شرایط ایده‌آل قرار می‌گیرد.

وی افزود: همه ساله در شهریورماه با توجه به مسافرت‌ها و ثبت نام مدارس، معاملات کمتری در بخش مسکن صورت گیرد که این مساله امسال هم اتفاق افتاد.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که رونق بخش به تصمیم مردم برای ورود سرمایه‌ها به این بخش بستگی دارد، گفت: مردم باید تصمیم خود را مبنی بر خرید یا ساخت خانه بگیرند. در این خصوص اگر عده‌ای تا الان تردید داشتند به سمت خرید یا ساخت مسکن بروند، بعد از توافق هسته‌یی تا حدودی بر تردید خود غلبه می‌کنند.

تولا، یکی از عوامل اصلی رونق احتمالی ساخت و ساز را نیاز انباشته شده بازار دانست و گفت: این نیاز انباشته شده هر چند سال یک بار خودش را نشان می‌دهد که طبق پیش‌بینی‌ها تقاضا برای مسکن در اوایل سال 1395 رخ خواهد داد.

به گزارش طلانیوز به نقل از ایسنا، وی در عین حال اظهار کرد: وضع قوانین جدید همچون مالیات بر خانه‌های خالی می‌تواند تا حدودی بر بخش ساخت و ساز تاثیر منفی بگذارد؛ چرا که طبق سنت، بعضی خانواده‌های متوسط به بالا خود را ملزم می‌دانند که فرزندانشان را صاحب خانه کنند و معمولا از سال‌های قبل از ازدواج فرزندان شروع به خرید مسکن می‌کنند. اما هم‌اکنون با وضع قانون مالیات بر خانه‌های خالی، مردم در این بعد دچار تردید می‌شوند و احتمالا پول‌های سرگردان از بانک‌ها سر در می‌آورند.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که متاسفانه سیستم بانکی کشور به جای بانکداری، دارد سرمایه‌داری می‌کند، گفت: نظام بانکداری خودش را جانشین مردم می‌داند و با پول مردم کار می‌کند. شرکت می‌خرند، کارخانه می‌خرند یا زمین خرید و فروش می‌کنند. تحرکاتی این‌چنینی به سلامت اقتصاد کمک نمی‌کند و بخش خصوصی از جمله بخش صنعت و بخش ساختمان را تحت تاثیر منفی خود قرار می‌دهد.

منبع:طلانيور
تاریخ:1394/06/18

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check