پرداخت وام به مجردها در حال بررسی است - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

عضو هیأت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه استقبال از وام ۸۰ میلیونی خرید مسکن تا الان آن چیزی که فکر و پیش‌بینی می‌کردیم نشده است، گفت: در ضوابط جدیدی که به بانک مسکن برای وام ۸۰ میلیونی ارائه کرده‌ایم، مجردها هم می‌توانند متقاضی دریافت وام خرید مسکن باشند.

به گزارش صبحانه، ابوالقاسم رحیمی انارکی درحاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه صندوق زمین و ساختمان نسیم در پاسخ به این سؤال فارس مبنی بر اینکه آیا از وام 80 میلیون خرید مسکن استقبال شده است یا خیر، گفت: استقبال از وام 80 میلیونی خرید مسکن تا الان آن چیزی که پیش‌بینی می‌کردیم نبوده و کمتر از پیش‌بینی‌ها بوده است، به‌طوری‌که تا 21 شهریورماه سال جاری (79 روز کاری) 15 هزار فقره به مبلغ 2 هزار و 800 میلیارد ریال در کل کشور سپرده‌گذاری شده است.

به گفته وی این آمار در تهران در همین مدت یادشده 3 هزار و 600 فقره با سپرده‌گذاری 920 میلیارد ریال و در شهرهای بالای 200 هزار نفر، 8 هزار فقره به مبلغ هزار و 400 میلیارد ریال بوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با آغاز به کار صندوق یکم و مطرح شدن پرداخت تسهیلات 80 میلیونی خرید مسکن، بازار مسکن رونق گرفت، گفت: پرداخت تسهیلات 80 میلیونی از تیرماه سال آینده آغاز می‌شود، بنابراین هنوز مراحل پرداخت تسهیلات آغاز نشده است.

رحیمی انارکی در پاسخ به این سؤال که آیا ضوابط پرداخت تسهیلات خرید مسکن تغییر خواهد کرد یا خیر، گفت: طی پیشنهادی که به بانک مرکزی ارائه شده است، قرار است در ضوابط پرداخت این تسهیلات تغییراتی ایجاد شود که یکی از مهم‌ترین این تغییرات پرداخت این تسهیلات به مجردها است، اما هنوز این ضوابط مراحل تصویب خود را می‌گذراند.

وی درخصوص عرضه اوراق حق تقدم مسکن نیز گفت: در حال حاضر ماهانه 500 میلیارد تومان اوراق حق تقدم توزیع می‌شود، البته در گذشته این عدد به 600 میلیارد تومان نیز رسیده بود.

وی اظهار امیدواری کرد رونق به بخش ساخت و ساز بازگردد.

منبع:صبحانه با خبر
تاریخ:1394/06/24

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check