مشاوران املاک چه میزان به سامانه کد رهگیری اعتماد دارند؟ - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

با توجه به گفته رئیس مشاوران املاک در رابطه با امن بودن سامانه کدرهگیری و برخورد با مشاوران املاکی که از این سامانه استفاده نمی‌کنند، آیا تمامی املاکی‌ها از این سامانه استفاده می‌کنند؟ آیا مشاوران املاک نیز با امن بودن این سامانه موافقند؟

با وجود اینکه رئیس اتحادیه مشاوران املاک اعلام کرده سامانه کد رهگیری کاملاً ایمن بوده و هیچ حفره امنیتی ندارد، اما بسیاری با امن بودن این سامانه مشکل داشته و عقیده دارند که حتی با وجود این سامانه نیز خلاف‌کاران به کار خود ادامه می‌دهند.

همچنین حسام عقبایی اعلام کرده هر مشاور املاکی که بدون استعلام کدپستی از اداره پست، قراردادی را ثبت کند تخلف کرده و بر اساس قانون با آن برخورد می‌شود.

اما با این وجود، آیا تمامی املاک‌ها از این سامانه استفاده می‌کنند؟ آیا مشاوران املاک نیز با امن بودن این سامانه موافقند؟ برخی از مشاوران املاک در شهر تهران و همچنین شهرهای حومه تهران به این سوال‌ها پاسخ داده‌اند.

به گزارش طلانیوز به نقل از اقتصادنیوز ،یکی از مشاوران املاک در شهر پرند گفت: با توجه به این سامانه، میزان خلاف در معاملات مسکن کاهش یافته و هیچ راهی برای خلاف‌کاران باز نیست.

همچنین او در مورد میزان استفاده املاک از این سامانه بیان کرد: در این املاک، با توجه به درخواست مشتری از سامانه کدرهگیری استفاده می‌شود و در صورتی که مشتری تقاضا نکند، برای ملک مورد نظر کدرهگیری درخواست نمی‌شود.

یکی دیگر از مشاوران املاک در کرج درباره امنیت این سامانه گفت: نمی‌توان گفت که این سامانه آن‌قدر ایمن است که دیگر هیچ تخلفی صورت نمی‌گیرد، زیرا برخی از خلاف‌کاران با وجود سند مالکیتی که در دست شخص دیگری است، موفق به این کار می‌شوند، اما این سامانه کار ما مشاوران را بسیار راحت کرده و حداقل حدود 90 درصد از خلاف‌ها را مهار کرده است و تنها آن دسته از خلاف‌کاران ماهر و آشنا با کلک‌های اینترنتی به کار خود ادامه می‌دهند.

همچنین او در ادامه بیان کرد: استفاده از این سامانه اجباری است و می‌توان گفت املاکی‌هایی که از این سامانه استفاده نمی‌کنند، هویتی ندارند و کار آنها خلاف محسوب می‌شود.

یک مشاور املاک در شهر تهران نیز به اقتصادنیوز گفت: این سامانه کاملاً امن است و در این املاک در تمامی قراردادها از کدرهگیری استفاده می‌شود.

یکی دیگر از مشاوران املاک در شهرستان کرج درباره امنیت سامانه کدرهگیری بیان کرد: امنیت کدرهگیری در مقایسه با قراردادهای دستی بسیار بالاتر است، زیرا با استفاده از این سامانه برای هر خانه تنها یک کدرهگیری وجود دارد و تاریخ قرارداد در این سامانه غیرقابل تغییر است، اما برای آن دسته از خلاف‌کاران ماهر باز هم راه‌هایی وجود دارد که به خلاف خود ادامه دهند.

او همچنین گفت: استفاده از این سامانه چه برای خرید و فروش ملک و چه برای رهن و اجاره اجباری است و در این املاک برای تمامی قراردادها از کدرهگیری استفاده می‌شود.

منبع:طلانیوز
تاریخ:1394/06/26

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check