دریافت مالیات غیرکارشناسی سازندگان مسکن را ورشکست می کند - اخبار املاک ، اخبار مسکن ، اخبار ساختمان ، اخبار وام مسکن ، اخبار قیمت املاک


تبلیغات مشتریان ما
برج اداري تجاري مگاپارس
sales occasion house in tehran
مجتمع اداری تجاری آنا
مجتمع تجاری مسکونی فشم
فروش زمین گرمسار
سرویس خبری پلاک 20

حسام عقبایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در صورتی که بازار خرید و فروش مسکن از رکود خارج شود، سازندگان و تولیدکنندگان در حوزه ساخت و ساز مالیات بیشتری را پرداخت می کنند.
وی با بیان اینکه در شرایط رکود بازار مسکن مخالف فشار بیشتر به سازندگان هستیم، گفت: با این حال اگر سازندگان مسکن در کشور درآمدی داشته باشند باید مالیات خود را پراخت کنند.
رییس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران از فعالیت فاقد صلاحیت در حوزه ساخت و ساز انتقاد کرد و افزود: نباید در حوزه ساخت و ساز افراد فاقد صلاحیت فعال شوند، اما تمام اقشار جامعه می توانند سرمایه های خود را وارد حوزه ساخت و ساز مسکن کنند.
عقبایی اظهار داشت: ورود سرمایه بیشتر به حوزه مسکن، صنعت ساختمان سازی را رونق می بخشد، اما باید سازندگان متخصص و با صلاحیت در حوزه ساختمان سازی کشور فعال شوند.
وی تاکید کرد: ما نباید ورود سرمایه گذاری را به بازار مسکن ببندیم و تمام اقشار جامعه می توانند در این حوزه سرمایه گذاری کنند، اما تنها افرادی می توانند ساختمان ساز شوند که عضو سازمان نظام مهندسی و سایر نهادهای ذیصلاح باشند.
عقبایی تصریح کرد: سازمان های نظام مهندسی و سایر نهادهای مرتبط باید از فعالیت افراد غیرمتخصص و فاقد صلاحیت در حوزه ساخت و ساز جلوگیری کنند، زیرا آنها مسئولیت فنی دارند و مسکن مستقیما با جان و مال مردم در ارتباط است.
وی در خصوص قیمت مسکن نیز، گفت: تا پایان سال جاری شاهد افزایش قیمت مسکن در کشور نخواهیم بود لذا ایجاد توازن در عرضه و تقاضا در کنترل قیمت مسکن نقش مهمی ایفا می کند و دریافت مالیات از خانه های خالی نقش بازدارنده ای در سوداگری مسکن خواهد داشت.

منبع:خبر گزاری جمهوری اسلامی
تاریخ:1394/07/04
برچسب ها:ساخت و ساز مسکن ،

سرتيتر خبر ها

ارسال دیدگاه

نام :
آدرس ايميل :
شرح دیدگاه :
   
ارسال شده توسط:پلاک20
تاریخ:1394/04/11 10:23
بخش دیدگاه خبری پلاک 20 جهت دریافت نظرات شما کاربران گرامی راه اندازی گردید. لطفا جهت تکمیل بخش خبری دیدگاه های خود را برای ما ارسال بفرمائید

Push 2 Check